BIP
Mobilna Jednostka Dowodzenia Operacjami Powietrznymi
AKTUALNOŚCI
XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach
13.09.2018
Dowódca Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi płk pil. dypl. Mirosław NAWROCKI wraz z delegacją dniach 04-06.09.2018 r. odwiedził jedną z największych imprez militarnych – XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Tegoroczny Salon był szczególny, gdyż w tym roku przypada rocznica stulecia odzyskania niepodległości. Na jego unikatowość składał się również fakt, że był on nie tylko miejscem promocji polskiego przemysłu obronnego, ale także platformą profesjonalnej dyskusji przedstawicieli sektora obronnego, resortów obrony i sił zbrojnych z całego świata o aktualnych problemach obronności i nowinkach technologicznych.

Kadra dowódcza MJDOP miała okazję do zapoznania się z najnowocześniejszymi produktami polskiego i międzynarodowego przemysłu obronnego, ofertą ośrodków naukowych zajmujących się obszarem obronności, czy też z nowym technologiom prezentowanym podczas MSPO. Kadra mogła również przyjrzeć się wystawie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, która stanowi integralną część Salonu i pokazuje zwiększające się z roku na rok zdolności operacyjne Polskiej Armii i skuteczność programów modernizacyjnych.

Podczas XXVI MSPO można było spotkać przedstawicieli Ministerstw, Dowództw, różnych Jednostek Wojskowych ze zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Panem Prezydentem RP Andrzejem DUDĄ na czele.

W dniu 06.09.2018 r. Dowódca MJDOP płk pil. dypl. Mirosław NAWROCKI z kadrą oraz przedstawicielami Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego zapoznali się z historią Polskiego Lotnictwa oraz eksponatami muzealnymi Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Paweł Łykowski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych